středa 27. července 2016

Jak si vytvořit vlastní antistresovou omalovánku?

Velkým hitem poslední doby jsou antistresové omalovánky, nedávno mě zaujala zpráva o tom, že vystresovaní Češi vykupují omalovánky a papírenské firmy je ani nestačí vyrábět. Tak proč si nějakou nevyrobit sám? Kreslení je přece také antistresové a navíc to vůbec nemusí být tak těžké, jak se může na první pohled zdát, zvládne to každý.

Inspirovala jsem se omalovánkou, kterou jsem si vybrala na Festivalu Fantazie na WorkShopu, který se jmenoval "Relax s mandalami". Mandala, kterou jsem si předtištěnou vybrala, měla květinový vzor (viz obrázek níž). Nebyla tak detailně symetrická jako obvykle mandaly bývají, prostě od ruky nakreslené lístečky s různými vzory.


A tak jsem si vyzkoušela nakreslit různé květy, vybrala jsem si blog s tvrdším papírem formátu A5 a černý fix 0,3 mm s permanentní/stálou barvou:


Samozřejmě záleží na každém, jak detailní si omalovánku vytvoří. Čím menší lístečky a větší detaily, tím nad omalovánkou strávíte více času, pakliže ji budete chtít opravdu hezky vymalovat.


A je hotovo - samozřejmě je možné vyhrát si s detaily a některé plošky začernit, omalovánka tak působí pěkně i nevybarvená. Pro vymalování jsem použila akvarlové pastelky Mondeluz od KOH-I-NOORu a Farbel-Castell, o kterých jsem už psala v jednom z předešlých článků.

A výsledek je tady:


Někomu by se mohlo zdát omalovávání a tvorba omalovánek jako ztráta času, barevný výtvor je ale možné použít dál. Jak? To si řekneme v dalším příspěvku. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat