úterý 14. července 2015

Jak připevnit puzzle na zeď?

Puzzle mám moc ráda, povětšinou ho po složení chvíli bráním, nakonec ale uznám, že ho musím vrátit do krabice, protože ho zkrátka není kam dát. Jednou jsem ale dostala opravdu pěkné puzzle a rozhodla jsem se mít ho na své zdi za každou cenu. Jak to ale udělat bez dalších děr do zdi a nejlépe snadno a rychle?

Puzzle zkrátka přilepím oboustrannou lepící páskou!

A jak na to?

Kromě složeného puzzle je potřeba lepidlo na puzzle. To se nanáší na složený obrázek - ano, na přední stranu, po zaschnutí je totiž průhledné. Balení povětšinou obsahuje návod, kolik z něj je potřeba, na jak velkou plochu. Já jsem jím nešetřila a jedno menší balení lepidla jsem spotřebovala na celé puzzle. Lepidlo jsem nanášela houbičkou, aby se dostalo do všech spár, protože hlavně díky tomu celý obrázek drží pohromadě. Tento postup lepení se každopádně hodí i těm, kdo se rozhodli svoje puzzle zarámovat, dát do klipů na obrazy nebo jinak alternativně zavěsit na zeď (pokud máte tip na nějaký jiný postup, jak dostat oblíbené puzzle na zdi svého pokoje, podělte se s ním prosím do komentáře! :))

Lepidlo na PUZZLE Herkules

Když bylo puzzle suché, otočila jsem ho a podlepila čtvrtkou, potřebovala jsem dvě velké A2, klasické lepidlo Herkules, štětec a místa, kde jsem čtvrtku musela nastavit, jsem zajistila klasickou izolepou. Když i podlepení uschlo, nalepila jsem na zadní stranu čtyři dlouhé pásy oboustranné lepící pásky. Pak už stačilo rozmyslet, kam přesně puzzle nalepím.

Zadní strana puzzle

Počítám, že kdybych chtěla puzzle ze zdi odstranit, asi to půjde trochu i s malbou, samotné puzzle se ale nepoškodí díky podlepení čtvrtkou. Upevnění je to spolehlivé, obrázek mi drží na zdi už skoro rok a ani se nehne. Oboustranná lepící páska je vhodná pro puzzle větších rozměrů, která může být problém zavěsit.

Detail na roh puzzle

Puzzle Nový Zéland na mé zdi


Žádné komentáře:

Okomentovat