neděle 1. listopadu 2015

Halloweenský speciál

Tentokrát nebudu psát o žádné své vychytávce ale o nápadu jednoho výrobce čaje, který vytvořil speciální halloweenské balení. Značka mi z balení není úplně jasná, jde ale o japonský čaj. Dostala jsem ho od kamarádky z Hongkongu.

Halloweenský čaj
Balení obsahuje dva kvalitní sáčky čaje, ke kterým je připevněn plastový voděodolný obrázek, který vám tedy zůstane i po tom, co čaj vypijete.
Návod k přípravě
 Čaj jsem si uvařila podle obrázkového návodu, moc jsem si nepočetla :) Mám zkušenost s tím, že jsou podobné čaje dost silné, tak jsem čaj zalila půl litrem vody, místo klasických 250 ml. Asi jsem "malý" labužník, ale čaj, který jsem nechala louhovat po celou dobu konzumace, byl pro mě silný tak akorát.

Čajový sáček
 Nejdřív jsem čaj ochutnala jen tak bez cukru. Má velmi silnou vůni, už po otevření sáček velmi pronikavě voní a vůně mu vydrží i po zalití. Čaj byl trochu hořký, ale s černými čaji, co se dají koupit v Čechách (které jsou podle mě hořké úplně příšerně), se to nedalo vůbec srovnat. Nicméně byl o něco silnější než žlutý Twinning. Každopádně moc dobrý. Druhý šálek jsem si dala s mlékem a dvěma cukry, jak je nakresleno na obalu a vznikl mi, řekla bych, klasický anglický čaj, který ale voněl vcelku neanglicky. Tu vůni si už spojuji výhradně s japonskými čaji Karel Čapek. Zajímalo by mě, jestli jsou takové i jiné japonské čaje... Třeba to časem zjistím.


Každopádně nápad na halloweenské balení čaje je super. Hrníček vypadá moc roztomile a čaj chutná skvěle. Takže ideální dárek a věcička, který se skvěle hodí na Halloween :)

Žádné komentáře:

Okomentovat